Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kartka uniwersalna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kartka uniwersalna. Pokaż wszystkie posty

09:00

Kartka na zimową uroczystość

Kartka na zimową uroczystość

 Dzisiaj praca dla tych, którym potrzebny oddech od świątecznej tematyki. Bo przecież grudzień czy nie grudzień, inne okazje, choć spychane na margines, nadal mają miejsce. 

Weźmy na przykład takie Złote Gody, na które przygotowałam dzisiejszą kartkę. Przecież to, że ślub odbył się w grudniu, nie znaczy, że na jego pamiątkach muszą królować zimowe motywy. Ja chciałam się skupić raczej na tym, że odbył się on aż pięćdziesiąt lat temu. Musiałam sięgnąć więc po papiery wyjątkowe. W końcu sama zaręczyłam się w tym roku...




Wybór kolekcji był raczej oczywisty. Taki jubileusz świętuje się przecież na złoto. Z tym, że mnie zależało na czymś jeszcze. Na pewnej delikatności i dostojności. Na dojrzałości, którą wyobrażam sobie, jako wynikającą ze spędzonego ze sobą półwiecza. I chyba trochę nostalgia mnie dopadła, bo ostatecznie kartka wyszła złota, ale zdecydowanie nie w oczywisty i błyszczący sposób. Wyszła właśnie taka... spokojna. Przytulna i nawet trochę intymna.





Centralną kompozycję zdobią oczywiście przepiękne kwiaty z tkaniny, które zrobiła ich mistrzyni - Gosia Metryka. Listki osadziłam na bawełnianej koronce i metalizowanej, złotej wstążce, której złote nitki wplotłam między naturalny sizal.




Moim ulubionym elementem jest jednak bardzo delikatna i misterna rozeta, migocząca subtelnym blaskiem transparentnego brokatu. 




Całość jest prosta i raczej skromna. Chciałam, żeby ta pamiątka była drobiazgiem typowo od serca i mam wrażenie, że mi się to udało. 


A Wy, jak myślicie? Spodoba się jubilatom? 

Buziaki!

Ola, Papierowa Jaskółka



09:00

Jesienna kartka z wiewiórką

Jesienna kartka z wiewiórką

Hejo!

U Was też takie słońce? Piękna się pogoda zrobiła. Zimno, ale przynajmniej słonecznie.

I mimo panującej wszędzie jesieni i szczerej chęci zrobienia dla Was jesiennej inspiracji, to po skończeniu pracy wyszło jednoznacznie - jestem niekwestionowaną fanką lata i nie da się tego ukryć...




Przygotowałam dzisiaj kartkę w moim ulubionym formacie - DL. Jej centralnym punktem jest kompozycja oparta na tekturce, w której przycupnęła ruda wiewióreczka z bloczku z elementami do wycinania z kolekcji "Dzikie z Natury". Tło podzieliłam na dwie, wyraźnie różne części: górę z arkusza 03 i dół... dokooptowany z kolekcji "W głębi lasu" (stęskniłam się już chyba za tradycyjnymi deskami). 



Bawełniane kwiatki są dziełem niesamowitej Gosi Metryki. Kocham je miłością szczerą i nieprzemijającą. Pasują zawsze, wszędzie i do wszystkiego. No cudeńka!




A listki? Listki niech będą elementem spornym. Sama już nie wiem ile kolekcji tam wmiksowałam, ale na bank, nie mniej niż trzy. Potraficie je rozpoznać?




Na koniec dołożyłam kilka łapiących światło cekinków, enamel dotsy w neutralnych kolorach i kilka czerwonych detali przyciągających oko. W tej roli idealnie zagrały muchomorki i poziomka.

I o. Taka kartka.

Miała być jesienna, a wyszła... no taka wyszła.

Jak Wam się podoba?



Buziaki!

Ola, Papierowa Jaskółka





09:00

Nadzieja w Ciepłym Złocie: Ręcznie Robiona Kartka w formacie DL

Nadzieja w Ciepłym Złocie: Ręcznie Robiona Kartka w formacie DL

Cześć, Kochani!

Dzisiaj przychodzę do Was z video tutorialem na kolejną uniwersalną kartkę, ale tym razem, błękity zostawiamy daleko za sobą i sięgamy po ciepłe, delikatne beże i złoto.





Złoto jest kolorem, który kojarzy się z blaskiem i luksusem, ale dla mnie jest także symbolem właśnie ciepła. Jest to kolor, który przypomina mi o tym, że nawet w najciemniejszych chwilach życia zawsze istnieje iskierka nadziei, która nas prowadzi. Ta kartka jest moim małym przypomnieniem o tym, że ta iskierka jest zawsze obecna.




Takie proste i ciepłe prace mają swoją magię i urok. Pełne blasku, są świetnym sposobem na przekazanie swoich uczuć i myśli.





Choć cały projekt był, tradycyjnie, dość czystą improwizacją (poza formatem i użyciem papierowych słomek), to o efekt nie musiałam się martwić. Najnowsza kolekcja jest, jak zwykle, świetnej
jakości, a to bardzo ważne, jeśli zależy nam na efektownej pracy. Wysokiej jakości papier to klucz do uchwycenia ciepłego blasku w złotym druku. Ten niepozorny element stanowi podstawę dla wyjątkowych projektów.








09:00

Nadzieja na różnorodność - trzy tematyki w jednej kartce!

Nadzieja na różnorodność - trzy tematyki w jednej kartce!

 Od premiery kolekcji, a właściwie od momentu, w którym zobaczyłam ją po raz pierwszy, mam w głowie jedno słowo - RÓŻNORODNOŚĆ. 

Każdy kto mnie zna choć trochę, wie, że w pracy z błękitami (które, skąd inąd, bardzo lubię) czuję się "tak se". Więc, chociaż praca z kolekcją ,,Jak w Niebie" dość mocno poszerzyła moją strefę komfortu, i tak dość głęboko westchnęłam otwierając paczkę z tegorocznymi papierami świątecznymi...


No i właśnie. Święta. Które uwielbiam w czerwieniach, zieleniach i złocie, najdalej, w bieli z dodatkiem naturalnego drewna. Wyobraźcie sobie moją minę, kiedy odchylając pakowy papier zobaczyłam - błękit ;)


No ale, recenzje same się nie nagrywają a elementy same z papieru nie wyskakują, więc po nagrywkach, zapakowałam podręczny zestaw wycinacza na weekend w letnisku po moich pra pra pra dziadkach, z nadzieją, że na wsi głowa mi odpocznie i może to jakoś "ugryzę" i ogram.


No i co mi wyszło?


Już wycinając elementy z arkuszy, miałam więcej pomysłów na prace spoza tematyki świąt, niż z nimi związanych. Proste białe świece i mnóstwo pasujących kokardek od razu wskoczyły na listę jako zaproszenia na chrzest. Złoto białe poisencje, do pary ze złotymi śnieżynkami kojarzyły mi się z baśniowo zimowym ślubem. I tak, mniej więcej, wpadłam na zarys dzisiejszego projektu.


Kropką nad i okazał się komentarz, który przeczytałam na jednej ze scrapowych grup po powrocie ze wsi - że sierpień dopiero, że za wcześnie na święta, że klimatu nie czuć jeszcze i generalnie kolekcja ładna, ale to tak nie po kolei.


Tradycyjnie, postanowiłam więc zamieszać i z kolekcji ,,Błysk Nadziei" zrobić TRZY kartki. 

A właściwie JEDNĄ.

Tylko w dwóch pozostałych wersjach zmieniać tylko dodatki robiąc zdjęcia. 

No i cóż... wyszło.


Z jednej, ŚWIĄTECZNEJ kolekcji, W SIERPNIU, zrobiłam kartkę tradycyjną, dziecięcą i zimową.

Można różnorodnie? Można.

Tylko kolekcja musi być super. A ,,Light of hope" jest.


Buziaki!

Ola, Papierowa Jaskółka


WERSJA I - tradycyjna i uniwersalna (listki z kolekcji ,,Jak w Niebie")






 WERSJA II - dziecięca (z dodatkami z kolekcji ,,Dziecko z marzeń")




WERSJA III - zimowo świąteczna ( ,,Błysk Nadziei" po całości ;) )




P.S. Kolekcję znajdziecie TUTAJ -> https://paperheaven.pl/pl/c/Blysk-nadziei/368/1/full

P.P.S. Spokojnie, wrzesień to nie jest ,,za wcześnie" ;)



09:00

Kartka uniwersalna

Kartka uniwersalna

Witajcie! 

Robicie czasem takie kartki, które są tak uniwersalne, że z powodzeniem mogą być wręczone z rożnych okazji? Ja osobiście rzadko, ale czasem stawiam sobie różne wyzwania, więc tym razem postanowiłam skleić taką właśnie uniwersalną karteczkę. Może być ona urodzinowa, imieninowa, czy też ślubna. 

Uniwersalną kartkę "ubrałam" w uniwersalne papiery z kolekcji Niczym tchnienie. Już wiele razy pokazywaliśmy Wam jak wszechstronnie można wykorzystać nasze papiery, więc to nie nowość. ;) 









Życzę Wam bardzo miłego dnia. :)




09:00

Bliźniacze kartki z digisami :)

Bliźniacze kartki z digisami :)

Cześć i czołem!

Na początku tygodnia "przychodzę" do Was z dwoma karteczkami. Obrałam sobie ostatnio taki plan, aby w miesiącu działać na jednej kolekcji lub w jednym temacie i takim sposobem lipiec mija mi z kartkami różanymi i romantycznymi stworzonymi z kolekcji "Dolina róż". 

Przyznam się, że ostatnio kompletnie nie mam pomysłów na prace i w takich momentach przypominam sobie o czymś takim jak digi stempelki, które bardzo, ale to bardzo ułatwiają tworzenie. Nie wiem czy pamiętacie, ale Paper heaven ma sporo takich digi stempelków a najpiękniejsze jest to, że zaopatrując się w te stempelki pomagasz! :) Zostawiam więc link do grupy w której znajdziecie post z wszystkimi informacjami :) 

Moje kartki powstały na bazach w formacie 10,5x14,8 cm i jak już wspominałam wykorzystałam tutaj kolekcję Dolina róż. Dorzuciłam również własnoręcznie zrobione róże, stempelki oraz kilka tekturek :)  

Mam nadzieję, że takie kartki przypadną Wam do gustu :)







Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do korzystania z naszych digi stempelków :)



09:00

Różana kartka

Różana kartka

Cześć! 

Chyba już ostatnim razem wspominałam Wam, że dla mnie najnowsza kolekcja "Dolina róż" to idealny materiał na prace romantyczne. Takie właśnie klimaty będę teraz "wałkować" ;) 

Być może uznacie, że moje kartki są monotonne, powtarzalne, że znów upchałam tą samą tekturkę lub zrobiłam te same kwiaty, no cóż...na starość stwierdzam, że najważniejsze, aby mi wszystko pasowało :) Z każdą nową kolekcją staram się wymyślić nowy wzór, inne ułożenie, kompozycję....ale chyba w większości przypadków kończę po prostu kwadratową kartką z kwiatami i wieloma wyciętymi z arkuszy elementami. Tym razem do kartki stworzyłam własne kwiaty, nie wyobrażam sobie, aby nie wykorzystać tych róż do kartek z tej kolekcji - duet idealny! 




         






Pozdrawiam cieplutko i zachęcam do tego, aby zajrzeć na sklepowe półki :) 









09:00

Romantycznie i uniwersalnie

Romantycznie i uniwersalnie

Hop hop! w poniedziałek :)

Ten ostatni tydzień czerwca rozpocznę uniwersalną i bardzo romantyczną kartką z najnowszej kolekcji Dolina róż, którą znajdziecie tutaj ---> wskocz do sklepu :) 
Jeśli kochasz róże, kompozycje kwiatowe, listki, koronkowe i deseczkowe wzory oraz przydymione odcienie różu i zieleni to ta kolekcja jest właśnie dla Ciebie :) 

Do stworzenia tej kartki wykorzystałam arkusz z kwiecistą kompozycją i choć większość tej kompozycji jest przykryta to jednak dodaje to przepięknej głębi jeśli dacie sporo dystansu na elementach. W arkuszach z elementami do wycinania jak zwykle nie brakuje listków i troszkę ich tutaj przemyciłam, ale dodałam również kilka ulubionych gałązek z wykrojnika. W kompozycji ukryłam kwiat magnolii a w centralnym punkcie przepiękne wycięte róże. 




  



Mam nadzieję, że moja praca zachęci Was do takich bogatych i romantycznych kartek z kolekcją Dolina róż :) Z przyjemnością zobaczę Wasze prace a zachęcam bardzo do publikowania ich na naszej grupie na fb - Paper Heaven Friends.

Pozdrawiam serdecznie :) 


Copyright © Paper Heaven , Blogger